Анна Кузина

Помогите перевести 4 предложения на англ. яз. Спасибо))))

1.Я знаю этого человека хорошо.
I know this is man well
2.Я не знаю этих людей.
I don't know these are peoples/
3.Он думает, что у него красивое лицо. А мы так не думаем.
He thinks that he has a beautiful face.And we don't think so.
4.Его лицо не красивое. Оно слишком большое и круглое, как мяч. И у него короткая шея.
His face is not beautiful.It's too big and round, as the ball. He is got a short neck

Рамиль Алиев

В четвёртом -- as round as a ball.

Михаил Яндулов

1. I know this man well
2. I do not know these people
3. He thinks that he has a beautiful face.A we do not think so.
4/ His face is not beautiful. It is too big and round as a ball. And he has a short neck.