Анаттолик Короткевич

Есть ли ошибки в этом тексте и какие?

A few years ago, I decided to learn horse riding, so I went to the stable. I wanted to "ride like the wind," so at the first lesson I kicked a horse quite strongly trying to make her go faster. Suddenly, the horse became angry and started running across the field. After that the horse started to run to the massive iron gate at full speed. Fortunately, I managed to stop her in time.

Ilo

a wind,started running-began running,started to run-ran.

Анатолий

ошибок нет

Вася Яровый

ошибка то что I managed to stop her - нада писать she managed to stop ...гыы )))