Анастасия Азарова

Проверьте пожалуйста перевод с русского на английский

If you don’t interested in a language exchange and just wan to chat I don’t mind. However nevertheless (не знаю куда это присобачить… или так можно сразу после however?) look into my profile in column of my hobbies. I just can’t t keep up the conversation about LHC, cars, stulish clothes, policy. Also I don’t like everyday talk and too primitive themes like:
-Hey! How are you?
-I’m fine and you?
-Me too! Goodbye!
-Bye!
If you are dyke or gay – get out of my profile. I’m not politically correct and hate a scum like you.

Николай И

If you aren't interested in language developing (/learning) but you like just chatting I don’t mind. In any case have a look at a list of my hobbies in my profile. I just can’t t keep up the conversation about LHC, cars, stylish clothes, policy. Also I don’t like too primitive topics and everyday idle talk like that:
-Hey! How are you?
-I’m fine and you?
-Me too! Goodbye!
-Bye!
If you are a dyke or gay – get out of my profile. I’m not politically correct and hate scum like you.