Виталий Широков

помогите пожалуйста перевести с русского на английский!

1.если бы ты принимал лекарство регулярно, у тебя бы не было осложнений
2.я должно быть простудилась, так как у меня жар
3.мне нравится этот врач, потому что он не прописывает много лекарств
4.придерживайся диеты из овощей и фруктов и воздерживайся от алкоголя
5.у меня что-то с сердцем сделайте мне укол
6. у моего сына ветрянка, он должен несколько дней полежать в постели
7.я только что выздоровела о воспаления легких
8.если вы не будете заботиться о себе у вас может быть нервное растройство

Игорь Папко

1.You would you take the medicine regularly, you would not have complications
2.I should be a cold, because I have a fever
3.I like this doctor because he does not prescribe many medications
4.priderzhivaysya diet of fruits and vegetables and abstain from alcohol
5.u my heart to do something with me a shot
6. my son had chicken pox, he had a few days to stay in bed
7.I just recovered about pneumonia
8. If you do not take care of yourself you can be nervous rastrojstvo

Александр Будылин

Предыдущий коммент-бред, забитый в переводчик... можешь получить 2 сразу, если покажешь в школе. Завтра попробую перевести но сейчас я занят.

Марина Петрова

1. If you had taken the medicine regularly, you would not have had complications.
2. I must have caught cold because I have a fever
3. I like this doctor because he does not prescribe many medications.
4. Keep to the fruit and vegetable diet and abstain from alcohol.
5. I have a heart problem; give me a shot.
6. My son has chicken pox, he has to stay in bed for a few days.
7. I've just recovered from pneumonia.
8. If you do not take care of yourself, you may get a nervous breakdown.