Юл
Юлия

Помогите перевести на английский!!!!

Я студент первого курса Водной Академии. Я учусь на судоводительском отделении. Мне нравиться наша академия. У нас пока что не так много предметов, но чем дальше тем больше. Мне нравиться математика, физика, физкультура.
В академии есть много различных секций. Студенты которые учатся хорошо получают стипендию.
Я собираюсь стать судоводителем, когда закончу академию.

Адалат Камильевна

I am a 1st year student of the Waterways Academy. I study at the ship navigation faculty. I like our Academy. We don't have as many subjects as yet, but we will get more as we progress. I like math, physics, sport. Academy offers training of many various sports disciplines. Students who perform well get an allowance.
When I finish I am planning to become a ship navigator.

Дмитрий Монастырев

I am a first year student of the Water Academy. I am a branch of the Navigation. I like our academy. We do that not so many things, but the more the more. I like math, physics, physical education.
The Academy has many different sections. Students who learn to get good scholarship.
I'm going to be the skipper, when I finish the academy.