Марина Зарубина

Помогите перевести английский

мне не нравится ни профессия учителя, ни профессия врача. я мечтаю стать актрисой
2.после школы я пошел в армию, а потом поступил в университет.
3.я очень доволен своей работой, так как я учёл всё при выборе профессии
4очень сложно одновременно работать и посещать вечерние занятия, я-лентяйка

Нур Алмаматов

igoogle поможет

Дмитрий Кузнецов

I do not like either the teaching profession or the medical profession. I dream of becoming an actress
2.After school I went into the Army, and then went to the University.
3.I very pleased with his work, as I have considered all the career choices
4ochen difficult to simultaneously work and attend evening classes, I'm lazy

Татьяна Конакова

I neither want to be a teacher nor to become a doctor. I dream of becoming an acress.
After school I joined the Army and then the University.
I am satisfied with my work as I have taken everything into consideration while choosing my proffession.
It's very difficult to work and to attend evening classes at the same time. I am a lazy bone.