Omar Roshaan

исправьте неправильные предложения? английский язык, не во всех предложениях есть ошибки

1.That’s ridiculous – I’m not believing it!
2. That’s ridiculous – I’m not doing business with them again!
3. I’m sorry, I’m not following what you’re saying.
4. I’m sorry, I’m not understanding what you’re saying.
5. This building is containing all the printing machines.
6. This building is getting very old – soon we’ll have to move.

Алексей Ш

1.That’s ridiculous – I DON"T BELIEVE IT
2. That’s ridiculous – I’m not doing business with them again! - CORRECT
3. I’m sorry, I’m not following what you’re saying.- CORRECT
4. I’m sorry, I DON"T UNDERSTAND what you’re saying.
5. This building CONTAINS all the printing machines.
6. This building is getting very old – soon we’ll have to move. _CORRECT