Анастасия Афанасьева

Люди добрые, помогите пожалуйста! Мне нужно по цитатам определить психологическое явление!

Общая психология: сонце хилилось до заходу. Небо було хмарне і тільки на заході яс-но-червоне. Мряками фантастично сповиті гори відбивалися від неба гостро темно-голубою краскою. На одній із тих, порослих лісом, гір стояла нова гуцульська хата. Грубі смереки розпростерли під нею свої знамена, потрясали сумно гордими вершками, й великі краплі дощу падали беззвучно на мох. Навкруги тиша, тільки в незаглядних лісах шуміло, мов приду¬шені морські хвилі. Останнє проміння сідаючого сонця продиралося місцями в гуща¬вину лісу, тремтіло хвильку на галуззях, мов золоті тіні, і потім у лісі стало зовсім темно.
Социальная: Йде урок математики, Лариса Петрівна пояснює нову тему. Один з учнів весь час відволікається, крутиться і заважає іншим слухати урок. «Федько, припини базікати. Ми вивчаємо дуже складну тему» , – зауважує вчителька. Федя продовжує шуміти. Учитель знову робить зауваження: «Федя, ти дуже заважаєш. Як тобі не соромно? Поки ти не заспокоїшся, я не буду продовжувати урок. Або поводься спокійно, або вийди з класу» . «Ви просто до мене чіпляєтеся, я не балакаю, а обговорюю нову тему з сусідом» , – відповідає їй учень. «Я б на твоєму місці не відповідала так грубо, твоїх батьків і так викликають щосуботи до завуча. Я продовжу урок тоді, коли ти вибачишся» , – відповідає Лариса Петрівна. Вчителька припиняє вести урок, сідає за стіл і починає робити записи в журналі. У класі стоїть шум, всі учні повстали проти Феді, а винуватець не вибачається і продовжує сидіти на своєму місці. Проходить 10 хвилин, лунає дзвоник, Лариса Петрівна оголошує, що весь клас залишається після уроків на додаткове заняття.

Кристина Глинова

А что такое "психологическое явление"? Если солнце хилилось, то это природное явление вроде бы )