Любовь Чапурина

Помогите исправить ошибки по английскому

1 because they are easy confused . it is much better to explain the mistakes later on
2 we have agreed that she should't be inpatient with those of us who find concentration difficult or who are slower than the others

НАЙТИ ОШИБКИ В ЭТИХ ПРЕДЛОЖЕНИЯХ, НУЖНА ПОМОЩЬ ПЛИЗ

Nastya Eremenko

1 because they are easy confused . it is much better to explain the mistakes later on
2 we have agreed that she should be inpatient with those of us who find concentration difficult or who are slower than the others