Виктория Назарова

ПОМОГИТЕ РАЗГАДАТЬ КРОССВОРД!

Across:1.Programs which tell the computer what to do.3.Any set of instructions for a computer.7.Software which prevents unathorised access to your computer over the internet.8.A series of letters and numbers which you have to enter before installing some programs.10.An unauthorised copy of a program.
Down:2.A piece of software which makes a computer do a task (for example, edit an image).4.Software which operates a peripheral, such as a scanner or printer.5.Application which stores and displays didgital photos.6.You enter a security code to prove that you have a ...to use the software.9.Download new features for an application.

Наталия Стольникова

Сначало переведи на русский, тогда разгадаем.

Анжелика Карягина

3 - Program
7 - Firewall
8 -
10 -

4 - Driver
5 -
6 - License
9 - Update