Тина

Перевод предложений анг

16 Жаль, что вы мне не верите. 17 Хорошо, что он сам
отказался ехать, а то бы сейчас жаловался и действовал всем на нервы. 18 Если
бы не ангина, он бы присоединился к нам. 19 Он мог бы поддержать ваше намерение
разоблачить их действия, если бы у него хватило смелости.

Tanushka Skorokhodova

16) It/s pity that you don't believe me.
17) It's good that he had refused himself to go otherwise he would make everyone angry

18) Without angina he could join us.

19) He could have supported your intention to disclose their acts if he had courage enough

Ирена Жвингелайте

16. Its pity that you don't believe me.17. It's good that he had refused himself to go otherwise he would make everyone angry18. Without ill he could join us.19. He could have supported your intention to disclose their acts if he had courage enough