Ва
Валерия

Потрібна схема і інструкція по експлуатації электрофона арія 5303 стерео.

В інтернеті немає з нормальною якістю. Може в когось є оригінал, відпишіть, буду дуже вдячний.

Наталья Степина

хлопiц. .
🙂
.. вам в куданить в совецкий союз.
Ps или в гуголь
[ссылка заблокирована по решению администрации проекта]

Анна Потапова

Да чем... это же не видик тебе
Включил и слухай пластиночку

Ев
Евгений

Home/Old receivers/instruments, the "Aria-5303-stereo" Belt-drive turntable "Aria-5303-stereo" Belt-drive turntable-third class-"Aria-5303 stereo". Electromechanical plant of Riga. Release year 1990 Since the beginning of 1990, the AP ' ' Riga electromechanical plant " On ' radio engineering ' has released a direct-drive turntable 3 complexity group ' Aria-5303 ' stereo '. Belt-drive turntable is designed to be playable ryvania monophonic and stereophonic phonograph records all formats at speeds 33 and 45 rpm for you- with deadly-"s-30A". In the scope of delivery includes 2 speakers. Rated output power 2 x 6 Watt elektrofona amplifier with a maximum of 2 x 10 Watts. The range of reproducible audio frequency sound speaker pressure-80 ...16000 Hz. Powered direct-drive turntable from switchboard- coy AC 220 v. power consumption more than 50 Watts. Mass elektrofona and speaker systems in the UPA- forging-22 kg. Elektrofona dimensions 431h337h165 mm. Clearance Limits- you are either one of the 2-piece acoustic a 365h215h196 mm. Manual with diagrams elektrofona. -i

Исходный текст