Елена Царёва

Как сказать по английски - "Она неожиданно прилетела, подобно бабочке и улетела так-же неожиданно. "

Елена Некрасова

She came all of a sudden, like a butterfly, and she left just as suddenly.

She came flying all of a sudden, like a butterfly, and she flew away just as suddenly.

Второе предложение -- если прилетела и улетела в буквальном смысле.