Илья

Здравствуйте! Если есть люди, кто хорошо владеет английским, помогите пожалуйста ошибки проверить..

Очень уж я плохо владею английским, но очень срочно нужно выполнить задание.. я на руссом написала, перевела в переводчике, поэтому там наверное море ошибок.. если у кого есть свободное время, помогите пожалуйста. .

Каждый человек мечтает о своём идеальном доме. Я тоже часто представляю где и как я буду жить в будущем. Это обязательно будет частный, просторный дом с садом.

Я хочу, чтобы мой дом был двухэтажный. На первом этаже будет прихожая, просторная гостинная, объединенная вместе с кухней. Гостинная будет в бежевых тонах, с большим угловым диваном. На стены я повешку красивые картины. В гостинной у меня будет раполагаться камин, у которого будет греться вся семья. Кухня будет просторная. Я бы хотела, чтобы там было всё современное оборудование и обязательно большое окно, с которого будет падать яркий свет в комнату. Так же на первом этаже будет уборная комната и душ. Потолки везде будут высокие.

На втором этаже спальная зона. Я всегда мечтала, чтобы моя комната была просторная. Она будет в нежных тонах, с мягким ковром, большим зеркалом в полный рост и с двухместной кроватью. А дальше можно будет увидеть балкон с прекрасным видом на улицу. Спальная комната не будет переполнена вещами, будет всё только самое необходимое. Прямо из спальни будет дверь в ванную комнату. На втором этаже будет находится библиотека, в которой я буду хранить свои любимые и полезные книги. Я непременно обарудаю комнату для занятий спортом.

На улице будет красивый сад, за которым я буду ухаживать. Там будут красивые цветы и растения. Так же будет большая терасса.

Мой дом будет большим и уютным. Его двери будут всегда открыты для гостей.

Я буду очень любить свой дом. Я уверенна, что все мои мечты обязательно сбудутся, главное в это верить!

My ideal house.

Everyone dreams of their ideal home. I often imagine where and how I will live in the future. This is sure to be a private, spacious house with a garden.

I want my house to be a two-story. On the ground floor is an entrance hall, spacious living room combined with kitchen. Living is in beige tones, with large corner sofa. On the walls I poveshku beautiful paintings. In the living room I will rapolagaût fireplace, which will warm the whole family. Kitchen is spacious. I would like there to be all modern facilities and certainly a large window, which will fall to a bright light in the room. Also on the first floor will be the restroom and shower room. Ceilings are high everywhere.

On the second floor bedroom area. I always dreamed that my room was spacious. She will be in gentle tones, with soft carpet, a large full-length mirror and a double bed. And then you will see a balcony with stunning views of the street. Bedrooms will not be crowded things will become only the bare essentials. Straight from the bedrooms is the bathroom door. On the second floor there will be a library, in which I will store your favorite and useful book. I certainly obarudayu room for sports.

The street is a beautiful garden, for which I will take care of. There are beautiful flowers. Tak also be a large terrace.

My house is big and cozy. Its doors are always open for guests.

I will be very love your house. I am confident that all my dreams will come true, most importantly to believe it!

Андрей Мясо

My ideal house.Everyone dreams of their ideal home. I often imagine where and how I will live in the future. This is sure to be a private, spacious house with a garden.I want my house to have two stores. Tere would be an entrance hall, spacious living room combined with kitchen on the ground floor. Living room would be done in beige tones, with large corner sofa. I would hang some beautiful paintings on the walls . There would be a fireplace in the living room. where the whole family would be basking . Kitchen would be spacious. I would like all modern facilities to be there and a large window certainly, where from a bright light would fall into the room. Also on the first floor there would be a restroom and a shower room. Ceilings would be high everywhere.
The bedrooms would be situated on the first floor. I have always dreamed of my room to be spacious. It wouldl be done in gentle tones, with a soft carpet, a large full-length mirror and a double bed. One would be able to see a balcony with stunning views of the street a bit further. Bedrooms would not be cluttered with unneeded stuff, just the essentials. There would be a door, leading straighrt to the bathroom. There would be a library on the second floor, where I would keep my favorite and useful books.Certainly I would have a room for sports training.

There would be a beautiful garden outside, which I would take care of. Beautiful flowers would grow there. There also would be a large terrace. My house would be big and cozy. Its doors would always be opened for guests. I would love my house very much. I am sure that all my dreams will come true, the most important thing is just to believe in it!