Алексей Мольков

Допоможіть рішити задачу з геометрії .. Дуже потрібно ...

На прямій позначили точки А, В, С так, що точка В лежить між точками А і С та ВС = 2АВ . На відрізку ВС позначили точку Д так, що ВД : ДС = 3:7 . Знайдіть відстань між серединами відрузків АВ і СД, якщо відрізок СД на 16 см довший за відрізок ВД .

Мирзаджанова Джамиля

ВД= х, ДС = у, решаем систему уравнений х/у = 3/4 и у - х = 16 } , х = 12 см, ДС = 28 см, точка N - середина ДС, CN = 28/2 = 14 cм, ВС = 12 + 28 = 40 см, АВ = 40/2 = 20 см, АС = 20 + 40 = 60 см . Точка М - середина АВ, АМ = 20/2 = 10 см . МN = АС - АМ - CN = 60 - 10 -14 = 36 см .