Нтусиk

Знатакам английского.

Проверьте на ошибки 3 предложения на английском пожалуйста. С грамматикой сложно.

Did you passed an exams all summer time?)

I like sport also, it's run.

In summer I was passing exams, finished academy than I was at sea approximately 1 month with my friends and relaxed from study)

Now we try to find a job at sea as seafarers.

Thank you, this's 5 years old photo.

Иришка Татарникова

это ты сам переводил? или как?

Лидия Ежова

Have you been passing exams all summer time? I like sport also, it's fun. [?]In summer I was passing exams and finished the academy, then I was at sea approximately 1 month with my friends and I relaxed from studying.

Юлия Дмитриева

Бред какой-то.

Алина Юдакова

Па-русски пишиццо как "знаток" выучи, спирва!

Александр Мачин

Да не зная толком русского а берёмся за невеликий и немогучий.

Рустем Габдулвалеев

насчет спорта - м. б. бег ? ,тогда - running, jogging

Mahidilhan Usubjanova

Я не знатак,

но по-моему вместо it's run должно быть it's fun.

На
Наталья

Did you pass exams during summer? I like sports, too.It's running. Now we are looking for a job at the sea as seamen.Thank you for a compliment, because it is 5-years old photo.