Pavel Simindeyev

помогите по английскому пересказать текст

To
eliminate the effects of fatigue on the sleep-deprived group, both groups then
slept

normally
for two further nights. They were then tested again on the same exercise.

Among the
group who slept normally, the volunteers showed a marked improvement. Those

who had not
slept showed none, despite the two nights of sleep to catch up.

Денис

Не помогите пересказать текст, а помогите сократить текст для пересказа! надо с такой просьбой обращаться!

Alexalex

заучи наизусть и перескажи