Савенкова

СРОЧНО нужно сочинение (точнее письмо) по английскому!

Письмо другу на английском языке.
I have to coach two buses to get to school. I don't mind and they aren't too crowded. - это пишет друг.
How do you get to school? Do you find the journey tiring? What's public transport like in your area? Our school just had its first ever in enviroment day. - это его вопросы, нужно на них ответить.
100-120 слов

Сергей

i get to school by subway.cant say its not too crowded.depends on the time.in the mornings its actually crowded,because everyone is in a hurry to school,either to work.in the mornings,after a good sleep and a breakfast,it doesnt seem tiring,on the opposite exciting,but after the schhol,when im tired already and hungry,i feel really exhausted.the public transport in my area is pretty clean and civilized.like in any other area.