Александр Березин

Задание: вставить пропущенные слова

She,ll ...us about her visit to Samara. Brian ...that he doesn,t like the Maths lesson. "Don,t ask too many questions," my father....yesterday. French students....English well. The doctor always....me that i must drink a lot of carrot juice. "Can I ...to Marry, please?" - "I,m afraid she is not at home."
2. Brian Green, our English teacher, told us about his visit to Moscow. He ...us that he liked the Russian capital very much. "You can ask me any questions you like," he...."Do Russian students....English well?" we asked. "Yes, Russian students....English very well. They....me much interesting about Moscow." He....that we would visit Russia next year.

Оля Ковалёва

посмотри на сайте спиши. ру