Анна Гуреева

Помогите с английским, нужно написать письмо .

You received a letter from your elder cousin. Here is a paragraph from his letter.

In your reply:

■thank him for the invitation and tell him when you are planning to come, how long you would like to stay and what you would like to do during your holidays;

■ask him what his wife looks like, what her occupation and her background are, what her interests and hobbies are.
And now the yreat news! I’m sure you’ll be very much surprised to know that / yot married last month and I’m really happy now. Ann is the best wife a man can dream of. We live together with my parents in their house which is rather biy as / hope you remember. Hour summer holidays are cominy and we all would like you to come and stay with us.

Ма
Маша

Куча нелепых опечаток мешает отнестись к заданию
всерьёз. Вы сами-то перечитывали, что написали?