Михаил Цыцерев

чим відрізняются звичаї від традицій?

Лилия Романцева

Звичаї та традиції відрізняються одне від одного ступенем загальності правила поведінки.

Традиції вважаються більш за-гальними правилами ніж звичаї. за сферою дії:

1) економічні норми — це правило поведінки, що регулюють ві-дносини у економічній сфері, тобто пов’язані з взаємодією форм власності, з виробництвом, розподілом і споживанням матеріальних благ;

2) політичні норми — це правило поведінки, що регулюють від-носини між соціальними групами, націями, народностями, їх участь в організації та здійсненні державної влади, відносини з іншими суб’єктами політичної системи суспільства;

3) релігійні норми — це правила поведінки віруючих людей, які

встановлені різними віросповіданнями і містяться в релігійних

джерелах. Ця група соціальних норм зафіксована у священних

книгах християн, іудеїв, мусульман, буддистів тощо (Біблії,

Торі, Корані, Ведах) . Норми релігії регулюють відносини ві-

руючих у межах церкви або іншої релігійної організації та по-

рядок відправлення ними релігійних культів.

Евгений Муратов

Звичаи произошли от обыденной жизни народа, а традиции вид религии.