Ирина))))))))))

Кто знает как перевод этой песни с татарского языка?

Бул минем янымда. .

Сонгы утлар янганда
Йорэктэ сине куреп алдым
Куп нэрсэ шул вакытта мин анладым
Нигэ сине ташладым? Нигэ ташладым?
Мин бит сине матурым бик яраттым
Кайда син? Кайдан табыйм сине хэзер?
Жир шарынын кырыена барырга эзер
Яратамын сине бэгерем ботен йорэг белэн
Булчы. . Бул минем белэн.

Син мине яратмыйсын
Син мине газаплыйсын
Кулларымнанда тотып
карамыйсын.

Сине котэмен матурым. Кайт тизрэк
Яратырмын узенне мен тапкырга кочлерэк
Уйламыйча мин. . Сине ташладым.
Кыз йорэге мине гафу итэ алмады
Эйе мин анлыйм ник авыр булды сина
Лэкин мине дэ жан кисэгем анла
Кайт! Кая киттен? Нигэ сине ташладым
Уземне яптымда сине мин югалттым.

Син мине яратмыйсын
Син мине газаплыйсын
Кулларымнанда тотып
карамыйсын.

Мин сине яраттым. Нигэ анламыйсын?
Нигэ минем сузлэремэ йолдызым ошынмыйсын?
Ничек инде ошанырга егетнен сузлэренэ?
Буген син минем белэн. Эиртэгэ нэрсэ?
Син бит мине ташладын бер тапкыр
Соеклем ошан мина булмас тагын шундый чык
Гомердэ куп нэрсэ була хэрбер кеше ялгыша
Кузгэ карап алдаша да уйларында адаша.

Син мине яратмыйсын
Син мине газаплыйсын
Кулларымнанда тотып
карамыйсын.

Кар ява, йорэк тынды,
Жаныма сагыш кунды
Укенэм, гафу ит мине. .
Ышан. . Яраттым сине.
Лэкин нэрсэдер мине узгэртте
Мэхэбэтнен вакыты утте...

Максат Омирбаев

Бул минем янымда. . -------будь рядом со мной

Соңгы утлар янганда----------------------------------когда горели последние огни
Йөрәктә сине күреп алдым ------------------------увидел я тебя в сердце
Күп нәрсә шул вакытта мин аңладым------------многое понял я тогда
Нигә сине ташладым? Нигә ташладым? ------зачем бросил я тебя? зачем бросил?
Мин бит сине матурым бик яраттым ------------я же тебя красавица, очень любил
Кайда син? Кайдан табыйм сине хәзер? -------Где ты? где мне найти тебя сейчас?
Җир шарының кырыена барырга әзер -----------готов идти я на край земного шара
Яратамын сине бәгерем бөтен йөрәк белән --люблю тебя милая всем сердцем
Булчы. . Бул минем белән. ----------------------------будь пожалуйста.. будь со мной

Син мине яратмыйсың --------ты меня не любишь
Син мине газаплыйсың --------ты меня мучаешь
Кулларымнан да тотып --------и за руки меня
карамыйсың. ----------------------не берешь

Сине көтәмен матурым. Кайт тизрәк -------------я жду, красавица, вернись скорей
Яратырмын узеңне мең тапкырга көчлерәк ---буду любить тебя сильнее в тысячу раз
Уйламыйча мин. . Сине ташладым. ----------------не подумав я.. Тебя бросил
Кыз йөрәге мине гафу итә алмады ----------------девичье сердце меня простить не смогло
Әйе мин анлыйм бик авыр булды сиңа --------да, я понимаю, очень тяжело было тебе
Ләкин мине дә җан кисәгем аңла -----------------но меня тоже, милая пойми
Кайт! Кая киттең? Нигә сине ташладым -------вернись! Куда ушла? Зачем я тебя бросил
Уземне яптым да сине мин югалттым. ---------себя я закрыл и тебя я потерял

Син мине яратмыйсың -------------ты меня не любишь
Син мине газаплыйсың -------------ты меня мучаешь
Кулларымнан да тотып --------------и за руки меня
карамыйсың. ---------------------------не берешь

Мин сине яраттым. Нигә аңламыйсың? ------------------Я тебя любил. Почему не понимаешь?
Нигә минем сүзләремә йолдызым ышанмыйсың? ---зачем моим словам, звездочка, не веришь?
Ничек инде ышанырга егетнең сүзләренә? -----------как теперь верить словам парня?
Бүген син минем белән. Ә иртәгә нәрсә? --------------сегодня ты со мной. А завтра что?
Син бит мине ташладың бер тапкыр ---------------------ты же меня бросил один раз
Сөеклем ышан миңа булмас тагын шундый чак -----милая моя, поверь мне, не случится больше такого
Гомердә күп нәрсә була һәрбер кеше ялгыша -------в жизни многое бывает, каждый человек ошибается
Күзгә карап алдаша да уйларында адаша. ------------глядя в глаза обманывает, и путается в своих мыслях

Син мине яратмыйсың-------------ты меня не любишь
Син мине газаплыйсың-------------ты меня мучаешь
Кулларымнан да тотып -------------и за руки меня
карамыйсың. ---------------------------не берешь

Кар ява, йөрәк тынды, ------------снег идет, сердце стихло
Җаныма сагыш кунды --------------мне на душу печаль легла
Укенәм, гафу ит мине. ---------------каюсь, прости меня.
Ышан. . Яраттым сине. --------------Поверь.. Любил тебя.
Ләкин нәрсәдер мине үзгәртте--Но что-то изменило меня
Мәхәббәтнең вакыты үтте... -------Время любви прошло...

Юлия Попова

когда горели последние огни
Йөрәктә сине күреп алдым ------------------------увидел я тебя в сердце
Күп нәрсә шул вакытта мин аңладым------------многое понял я тогда
Нигә сине ташладым? Нигә ташладым? ------зачем бросил я тебя? зачем бросил?
Мин бит сине матурым бик яраттым ------------я же тебя красавица, очень любил
Кайда син? Кайдан табыйм сине хәзер? -------Где ты? где мне найти тебя сейчас?
Җир шарының кырыена барырга әзер -----------готов идти я на край земного шара
Яратамын сине бәгерем бөтен йөрәк белән --люблю тебя милая всем сердцем
Булчы. . Бул минем белән. ----------------------------будь пожалуйста.. будь со мной

Син мине яратмыйсың --------ты меня не любишь
Син мине газаплыйсың --------ты меня мучаешь
Кулларымнан да тотып --------и за руки меня
карамыйсың. ----------------------не берешь

Сине көтәмен матурым. Кайт тизрәк -------------я жду, красавица, вернись скорей
Яратырмын узеңне мең тапкырга көчлерәк ---буду любить тебя сильнее в тысячу раз
Уйламыйча мин. . Сине ташладым. ----------------не подумав я.. Тебя бросил
Кыз йөрәге мине гафу итә алмады ----------------девичье сердце меня простить не смогло
Әйе мин анлыйм бик авыр булды сиңа --------да, я понимаю, очень тяжело было тебе
Ләкин мине дә җан кисәгем аңла -----------------но меня тоже, милая пойми
Кайт! Кая киттең? Нигә сине ташладым -------вернись! Куда ушла? Зачем я тебя бросил
Уземне яптым да сине мин югалттым. ---------себя я закрыл и тебя я потерял

Син мине яратмыйсың -------------ты меня не любишь
Син мине газаплыйсың -------------ты меня мучаешь
Кулларымнан да тотып --------------и за руки меня
карамыйсың. ---------------------------не берешь

Мин сине яраттым. Нигә аңламыйсың? ------------------Я тебя любил. Почему не понимаешь?
Нигә минем сүзләремә йолдызым ышанмыйсың? ---зачем моим словам, звездочка, не веришь?
Ничек инде ышанырга егетнең сүзләренә? -----------как теперь верить словам парня?
Бүген син минем белән. Ә иртәгә нәрсә? --------------сегодня ты со мной. А завтра что?
Син бит мине ташладың бер тапкыр ---------------------ты же меня бросил один раз
Сөеклем ышан миңа булмас тагын шундый чак -----милая моя, поверь мне, не случится больше такого
Гомердә күп нәрсә була һәрбер кеше ялгыша -------в жизни многое бывает, каждый человек ошибается
Күзгә карап алдаша да уйларында адаша. ------------глядя в глаза обманывает, и путается в своих мыслях

Син мине яратмыйсың-------------ты меня не любишь
Син мине газаплыйсың-------------ты меня мучаешь
Кулларымнан да тотып -------------и за руки меня
карамыйсың. ---------------------------не берешь

Кар ява, йөрәк тынды, ------------снег идет, сердце стихло
Җаныма сагыш кунды --------------мне на душу печаль легла
Укенәм, гафу ит мине. ---------------каюсь, прости меня.
Ышан. . Яраттым сине. --------------Поверь.. Любил тебя.
Ләкин нәрсәдер мине үзгәртте--Но что-то изменило меня
Мәхәббәтнең вакыты үтте... -------Время любви прошло...
4 Нравится Пожаловаться