Jackk

Помогите! Аннглийский язык! Завтра контрольная очень нужно; (

Поставьте вопросы к выделенным словам:

1. They’ve never been to any foreign countries. 2. We’ve already seen this new film. 3. His friend translated two English books into Russian. 4. They’ll send us several telegrams later. 5. She lives in Moscow. 6. She always makes a lot of mistakes. 7. They’re learning a new rule now.

1) never
2) already
3)two
4) several

http://otvet.mail.ru/question/82625102/

Перейдите по этой ссылке, там все верно написанно!!!

Anna Berry

1. Have they ever been to (any)foreign countries? 2. Have you seen this new film already? 3. Did his friend translate anything from English to Russian? 4. Will they send you any telegrams? 5. Where does she live? 6. Does she sometimes make mistakes? 7. What are they doing now?