Татьяна П

Помогите найти ошибку в предложениях

Помогите найти ошибки в этих предложениях.. .

1.What about to brainstorm different ways of cutting costs?
2.I suggest to employ consultants to help us decide what action to take

Спасибо всем, кто поможет

Ирина Степанова

В обоих предложениях должен стоять не инфинитив, а герундий. Найдите сами, что такое "герундий" и сами исправьте, пожалуйста.

Екатерина

1.What about brainstorm for different ways of cutting costs?
dnjhjt d gjhzlrt

Юлия Юлия

What about brainstorming different ways to reduce costs?
I propose to use consultants to help us decide what action to take