Слава Кадников

Нужна помощь. нужно сочинение на тему Чи треба в Україні пропагувати українську мову! помогите немогу найти

Лёха

- Стан рідної мови залежить від кожного мовця, бо не та мова рідна, якою розмовляє­мо, а та, якою мислимо, яку дав нам Господь як дар. Тому потрібно дбати про те, щоби кожна людина не тільки розмовляла українською мовою в Україні, але й нею думала. Адже це те, що передається генетично. Це одне. По-друге, в Україні на державному рівні українська мова мусить бути захищена. На мою дум­ку, для її захисту треба ство­рювати такі комітети, які стежили б за виконанням тієї державної норми, щоб кожен чиновник обов'язково спілкувався українською мо­вою, і звільняти з посад, якщо така норма не вико­нується. Порушувати мовне питання, пропагувати украї­нське слово варто не тільки у мовні свята, а й у повсяк­денному, буденному житті, бо від кожного мовця стан рідної мови в Україні взаємо­залежить. Кажуть, що во­лодіє світом той, хто володіє інформацією. Тому на радіо, телебаченні, у пресі украї­нське слово має отримати гідне, провідне місце. А юні письменники повинні пору­шувати цю проблему у нових україномовних цікавих тво­рах. Те саме стосується й ук­раїнських пісень, і телепере­дач, і кінофільмів, тобто, пропагувати, поширювати українську мову, культуру, традиції, досягнення.

Мова - не тільки те, що ми кажемо вголос, а й те, що думаємо всередині себе. Людина зав­жди діалогічна, бо постійно у нас працює думка. Яке мов­лення — сам на сам із собою? Чи ми проклинаємо, обзиває­мо себе? ! Навряд чи. Тому, як ми ставимось до себе са­мого на самоті, так само і повинні ставитися до всіх оточуючих. Тобто, треба більше дбати про внутрішнє слово, немовлене, бо гріх починається в серці. Ісус Хри­стос повчає: «Дбайте про чи­стоту свого серця» . А чисто­та серця означає, насампе­ред, чистоту думки. Якщо людина так себе виховає, щоб не злихословити, то це правильний вибір. Не гріши подумки — не заздри, не проклинай, не вживай ма­тюків, бо лихослів'я — це і є гріх, який стає паразитом, звичкою, хворобою. Того, хто лихословить, слід лікувати від цієї залежності, як від ал­коголю, куріння, наркоти­ку.. . Отже, якщо людина хоче бути Божою дитиною, то вона не повинна лихослови­ти, вживати суржик, а гово­рити чистою рідною калино­вою мовою — українською.