Ри
Ринат

Всем добра! Помогите перевести старославянские тексты

Та
Татьяна

Это старообрядческий текст. "Слово учительное о знамении креста из "Кириловой" книги"
текст есть тут http://starajavera .narod. ru/ znameniekresta. html
Чтение
исаием к новым работником своим, и приидут и узрят славу мою, и оставлю на них знамение. и якоже рекл господь, тако и сотвори. остави знамение честныи крест. о немже предвидяше духом святым другии пророк, яко бы дивяся божией премудрости глаголя. дал еси боящымся тебе знамение, еже убежати от лица лука. о томже вси святии наследницы апостольстии, свидетельствуют сице. яко боящымся его верным и правым християном дадеся крест. имже знаменающе лица своя