Артур Теблойты

Къуыдайраг мае дын цъиусаер поезды фаешаеуынч,мае сихор каеныны афон аерхаечъае,цъиусаер дын карк систа йае пакетаей,джаебаех штъавд нард карк,къуыдайраг та - хус маеллаег каесаг...йен ай хъуыдытае каены,куыд расайы цъъиусаераей карк,мае йын журын байдыдта,зоныс аей каесагы джижа шы полезный у,шаестытаен вообще тынг хорз,заердаейаен,стаеджытаен мае ,дам,маегъзтаен та быны хорз...цъиусаер даер смондаг мае йае каркы каесагыл баивта...хаерын дын байдыдтой,мае къуыдайраг бавнаелдта,иннае дын 1,2 хаерд акодта мае каесаг фаешис...мае дын аем ай журы:"Сыма мае шайгае акодтай,асы къуыдайраг!?" - Ай,ай каесыс,нае дын жырдтон,уже фаезаенджындаер каеныс..

Ответы
Ланда Плиева

)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))