Климат, погода, часовые пояса

Що таке клімат

Климат (греч. κλίμα (klimatos) — наклон) — многолетний статистический режим погоды, характерный для данной местности в силу её географического положения. Климат — статистический ансамбль состояний, через который проходит система: гидросфера → литосфера → атмосфера за несколько десятилетий. Под климатом принято понимать усреднённое значение погоды за длительный промежуток времени (порядка нескольких десятилетий) то есть климат — это средняя погода. Таким образом, погода — это мгновенное состояние некоторых характеристик (температура, влажность, атмосферное давление) .

Климат - результат климатообразующих процессов, непрерывно протекающих в атмосфере и деятельном слое: приток, преобразование, отдача и перенос тепловой, кинетической и других форм энергии, испарение, конденсация и перенос влаги и т. д.

Климат - одна из важнейших географических характеристик местности, проявляющаяся в абсолютных, крайних, средних значениях и повторяемости отклонений от средних показателей температуры, скорости ветра, осадков и других элементов погоды.
Натали Юстус
Лучший ответ
а что такое, ШО такое:)?
Тожо что и погодэ!)))
Айгул Кулман
Клі́мат — багаторічний режим погоди, який базується на багаторічних
метеорологічних спостереженнях, 25
—50-річні цикли, одна з основних
географічних характеристик тої чи
іншої місцевості. Основні особливості
клімату обумовлюють атмосферний тиск, швидкість і напрямом вітру, температура і вологість повітря,
хмарність і атмосферні опади,
тривалість сонячної радіації, дальність видимості, температура
верхніх шарів ґрунту і водоймищ,
випаровування води із земної
поверхні в атмосферу, висота і стан сніжного покриву, різні атмосферні
явища і наземні гидрометеори (роса,
ожеледь, туман, грози, завірюхи
тощо) . У ХХ ст. у число кліматичних
показників увійшли характеристики
елементів теплового балансу земної поверхні - сумарна сонячна радіація,
радіаційний баланс величини
теплообміну між земною поверхнею і
атмосферою, витрати тепла на
випаровування. З географічних
факторів, що впливають на клімат окремого регіону, найбільш
істотними є широта і висота
місцевості, висота над рівнем моря,
близькість до морського узбережжя,
вплив океанічних течій, особливості
рослинного покриву, наявність снігу і льоду, ступінь забруднення
атмосфери ( парниковий ефект, руйнування озонового шару) , що формує місцеві варіанти клімату.
Главное не перепутать со словом Климакс!
Аня Полянская