Домашние задания: Другие предметы
за що відповідав давньоєгипетський бог Тот?.За що відповідав давньоєгипетський бог Тот?
.За що відповідав давньоєгипетський бог Тот?
Тот - бог з головою ібіса, уособлює божествений розум, що створив весь Всесвіт. Він по перевазі бог письмен, тому він також ототожнюється з Меркурієм. Він також - організатор світу, що розігнав первісний морок, і він же розсіює темряву душі, тобто неуцтво і дурні думки - цих вічних ворогів людства. Ібіс і мавпа - кінокефал, або павіан - присвячені цьому богові.
Ібіс - птах, що з'являється в Єгипті перед розливом Нілу; отже, він, за єгипетськими поняттями знає і передбачає майбутнє. Крім того, коли цей птах їсть, його дзьоб утворить разом з лапами рівносторонній трикутник, тому ібіс уособлює геометрію і всі науки, засновані на ній, і от чому ібіс присвячений Тоту, богові божественного розуму.
До обов'язку цього бога входило спостереження і визначення тієї висоти, до якого повинний був підніматися Ніл під час розливу, від чого залежала родючість у Єгипті і разом з тим і існування його мешканців. На одному з барельєфів у храмі міста Фил зображені жрець або важлива особа, що прохає богів про благополучний розлив Нілу. На цьому барельєфі бог Тот зображений з головою ібіса, він тримає в одній руці зубцювату лінійку - символ розливу Нілу, а в іншій - очерет, яким збирається відзначити підйом води. Іноді ж Тот зображувався в образі мавпи павіана, що пише на табличках.
Бог мудрості і знань
Бог знания., предвиденья...