Домашние задания: Другие предметы

що таке дифузiя? що таке дифузія і яке відношення вона має до розчину?

Дифу́зія - процес взаємного проникнення речовин при безпосередньому стиканні або крізь порувату перегородку. Відбувається в напрямку зменшення концентрації речовин і триває до рівномірного розподілу речовини в усьому об'ємі, який вона займає. Дифузія відіграє важливу роль у процесах життєдіяльності тварин, рослин, у тому числі мікроорганізмів. Дифузія сприяє вбиранню корінням рослин поживних речовин; у людини і тварин за допомогою дифузії кисень із легень надходить у кров, із крові — до тканин; з кишечника всмоктуються продукти травлення тощо. Дифузне проникнення в клітину газів і води залежить від різниці тиску газів та осмотичного тиску всередині й зовні клітини. Різна швидкість дифузії іонів через клітинні мембрани — один з фізичних факторів, що впливають на вибірне нагромадження речовин у клітинах організмів.

У медицині лікарські речовини у формі аерозолей вводять інгаляційним способом. Вони надходять у кров шляхом дифузії через легеневу тканину і швидко проявляють загальну дію.
Наталья Журавлева
Лучший ответ
Автор вопроса, пожалуйста, если вас не затруднит, скиньте ссылки на ответы на ваш "вопрос"! Очень интересно: что же там ответят и сколько на ресурсе с доменом "ru". Вам не кажется, что более прилично сформулировать вопрос было-бы либо на русском, либо на английском? Или Вы не знаете куда зашли? ИМХО это просто не очень прилично
Светлана Асю
Дифу́зія — процес випадкового невпорядкованого переміщення частинок під впливом хаотичних сил, зумовлених тепловим рухом і взаємодією з іншими частками.