Домашние задания: Другие предметы

Как разобрать слово по сосотаву на укр. языке? Такі як Пташечка,віконечком,сонечком,чаронько,легенька і хмаронька???

Так как написано «большое ответ» , вот вам схемы и разбор одного из ваших существительных и прилагат. Остальные сделайте точно так же (віконечком, сонечком – у этих существительных творительный падеж, синтаксическую роль смотрите в ваших предложениях – скорее всего дополнение)

Схема морфологічного розбору іменника

1. Аналізоване слово. Пташечка

2. Початкова форма (називний відмінок) . Пташечка

3. Лексико-граматичні категорії:

а) власна назва;

б) назва істоти;

в) лексичне значення – конкретне (предметне)

4. Граматичні категорії:

а) рід і засоби вираження його ( морфологічна будова - ж. рід закінчення -а, синтаксичні зв'язки з іншими словами в реченні – нужен контекст, вы не дали пример предложения, откуда данное слово) ;

б) число і засоби вираження його - однина, засіб вираження - закінчення -а ;

в) відмінок і засоби вираження його - Н. в. , засіб вираження - закінчення –а

5. Синтаксична роль. У реченні виконує роль підмета

6. Будова слова . Пт- корень, суфікси -аш-, -ечк-, закінчення -а . Основа слова пташечк-.

Схема морфологічного розбору прикметника

Аналізоване слово. Легенька

Початкова форма (називний відмінок чоловічого роду) . Легенький (проверьте, как на украинском пишется в мужском роде – я не знаю этого языка)

Лексичне значення (ознака за кольором, за розміром, за внутрішніми чи зовнішніми властивостями, за відношенням до предмета, до особи чи тварини, до місця, часу тощо) . ознака за внутрішніми властивостями.

Розряди за значенням (якісний, відносний, присвійний, відносно-якісний, присвійно-відносний, присвійно-якісний) . Якісний

Рід і засоби вираження його.
Відмінок і засоби вираження його.

Число і засоби вираження його.

-вжитий у формі ж. роду однини, називного відмінка (засіб вираження флексія –а)

Синтаксична роль. Прикметник виступає означення, є словом залежним (всё-таки посмотрте в предложении – возможно, это прилагательное входит в состав сказуемого, тогда оно не зависимое)

Будова слова. Основа легеньк -, закінчення – а, корінь –лег-, суфікс –еньк-
Альбина Хазянова
Альбина Хазянова
60 087
Лучший ответ

Похожие вопросы