Домашние задания: Другие предметы
Що таке Фільварок, Латифундія, Цехи, Мануфактура і Патриціат???
Гугл в помощь!
У тебе перед очами Яндекс. Набери в ньому усі ці слова по одному. Там є така собі Вікіпедія. Читай.
Монафактура-Крупное производство в котором используется наёмная рабочая сила основанная на ручном труде и эффективном разделении труда) А остальное не знаю
А можно как то по русски) В майле почти все русские, если вы не в курсе: ГоСпОдиН УкРаИнЕц
Валерий Шмаков
Аххааха, +
Шукай тут (див. Джерело)
яндекс пригодится
Цехи- торгово-реміснича корпорація, яка об'єднує майстрів однієї чи кількох схожих професій, або союз середньовічних ремісників за професійною ознакою.
Харош вы*быватся и пиши по русски, это общий языка среди стран бывшего союза. Как английский, например, в Европе.
то, до чего скоро скатится твоя страна, украинец
Ната Шелест
ваша тоже не идеал
Ната Шелест
ага долар больше чем у нас
Набери в поисковике или словарь тебе в помощь)
Мануфактура — форма промышленного производства, основанная на разделении труда и ручной ремесленной техники, предшествующая крупной машинной индустрии.
Патрициат -
В Древнем Риме — лицо, принадлежавшее к исконным римским родам, составлявшим правящий класс и державшим в своих руках общественные земли. В средние века в германских городах — лицо, принадлежавшее к зажиточным бюргерским родам, игравшим первенствующую роль в городском самоуправлении. Дальше не понмю
Патрициат -
Заклинания!
украинский чтоль учишь?
гугл в студию
Можно не на мове?
переводиться (с польского) как богатый хутор.
Фольва́рк (от
folwark, из диалектизма нем. Vorwerk) — мыза, усадьба, обособленное
поселение, принадлежащее одному владельцу, помещичье хозяйство.
Исторически
в Речи Посполитой фольварк — наименование помещичьего хозяйства, в
узком смысле слова — барской запашки. Фольварочная система ведения
феодального хозяйства (в Речи Посполитой и некоторых других странах
центральной и Восточной Европы) была связана с барщиной как основной
формой феодальной ренты и называлась обычно фольварочно-барщинной
системой.
Помещичье хозяйство, незначительное до XV века, росло за
счёт крестьянских наделов, общинных и вновь осваиваемых земель. В XVI
веке фольварк, производящий продукцию для сбыта на рынке (городском или
внешнем) , стал основным источником доходов феодала, а с утверждением
капитализма — основой крупных помещичьих хозяйств.
В русский пришло
из польского вместе с присоединением к Российской империи после разделов
Речи Посполитой прибалтийских и белорусских губерний. В настоящее время
сохранилось в России, Беларуси и Украине в виде исторических названий
населённых пунктов и городских районов.
+
ПОЛЬСЬКІ ФІЛЬВАРКИ -
назва північно-західної частини міста Кам'янця-Подільського. Розташовані
на території, обмеженій на півдні і південному заході заворотами річки
Смотрич, на південному заході - Біланівкою, на сході - Новим планом.
Виникли вони, як і Руські фільварки, на початку XVI ст. на землях,
виділених магістратом для польського населення міста, тому й називались
Лядськими (від етноніма "ляд", "лях") або Польськими (від етноніма
"поляки", "поляни західні"). Спочатку фільваркове господарство вів
польський магістрат, але вже в XVII ст. тут почали селитися багаті
міщани, які брали землі в оренду. Так поряд з господарськими будівлями
польської общини виникали приватновласницькі житлові та інші приміщення.
В цих господарствах працювали переважно селяни, яких за певну плату
наймали або наділяли землею. На початку XVIII ст. вони були покріпачені.
Довгий час Польські фільварки мали вигляд окремих хуторів,
безсистемно розкиданих в полі. Але вже в кінці XVIІІ ст. всі вільні
ділянки земель, що примикали до річки Смотрич і старого поштового шляху,
який вів на Проскурів (нині Хмельницький) через Нігин, були густо
заселені. В 1795 р. тут налічувалось 452 жителі. Це, були міщани,
селяни-кріпаки і колишні солдати з розформованих польських військових
частин, які до другого поділу Польщі входили в гарнізон м.
Кам'янця-Подільського. В 70-х роках XIX ст. у відповідності з новим
"Міським положенням" всім жителям Польських фільварків були надані права
міських жителів.
Фольва́рк (от
Исторически
системой.
В русский пришло
населённых пунктов и городских районов.
+
ПОЛЬСЬКІ ФІЛЬВАРКИ -
міських жителів.
Фільварок - багатогалузеве господарство в 16 ст.
Латифундія - землеволодіння, що займає велику площу.
Цехи - це об'єднання майстрів і ремісників схожої галузі.
Мануфактура - це ранньокапіталістичне підприємство, на якому панувала ручна праця. Були розсіяні і централізовані.
Патриціат - вищий суспільний стан серед міщан в епоху середньовіччя та нового часу.
взагаліто, я погоджуюся із думкою одного із користувачів що писав тут раніше (вікіпедія тобі у поміч) але робити нема що тож:
Фільва́рок або фольварок (пол. folwark, від нім. Vorwerk — хутір, ферма, господарство) — у Польщі, Литві, Україні та Білорусі у 14-19 століттях панський сільськогосподарський хутір, багатогалузеве господарство, орієнтоване на виробництво збіжжя на продаж. За панщини у фільварках використовувалася праця кріпосних селян, пізніше — наймана.
Латифу́ндія — велике приватне земельне володіння, помістя. Панування латифундизму породжувало безземелля основної маси селянства, сприяло орієнтації національної економіки не на внутрішній, а на зовнішній ринок.
У Стародавньому Римі — велике (головним чином скотарське)
господарство, засноване на рабській праці. В Україні латифундіями
називали великі магнатські маєтки з тисячами десятин землі
Мануфактура - це стадія виробництва, що перебувала в великій машинній промисловості . Базувалася на ремісничій техніці та на поділі праці між найманими робітниками .
Фільварок-це багатогалузеве панське господарство, яке грунтується на дармовій праці кріпосних селян .
Цехи-корпоративні союзи особисто вільних міських ремісників однієї чи кількох близьких професій, які забеспечували своїм членам особисту незалежність, монополію заняття цим видом ремесла у місті та привілейоване становище на міському ринку .
Патриціат- це багаті версти населення в Західній Європі.
Латифундія - великий сільський маєток з застосуванням рабської праці у Стародавньому Римі.
надо в словаре смотреть)))
да трудный вопрос
Фільварок-хутір маєток велике шляхетське господарство зорієнтоване на ринок. Латифундія-приватне земельне володіння. Мануфактура це тіп як люди що працюють роблячи одяг очищуючи воду тм і тд але точне визначення не помятаю)
все можно найти сзади учебника 100% я такое задание тоже делала
Толковый словарь у Дела Мороза проси)))