Уголовное право
Права и обязанности свидетеля по уголовному делу в конкретной ситуации. Украина.
Свидетель по уголовному делу уехал с места жительства в командировку в другой регион на два месяца. Ему звонят с прокуратуры по месту жительства, что бы пригласить на дачу показаний. Скажите, по закону в Украине, он обязан прервать командировку и за свой счет явиться по звонку следователя в назначенное время или может спокойно дождаться конца командировки и спокойно прибыть в прокуратуру для общения?
да на здоровье-если прокуратура согласиться оплатить переезд для допроса-отчего бы и не съездить-никто вас заставить не может явиться-поскольку вы отсутвуете по уважительной причине-при желании напишут отдельное поручение и вас смогут допросить как свидетеля в прокуратуре по месту вашей командировки-спокойно дожидайтесь конца командировки
Для Россиян они перечислены в ст. 56 УПК РФ. У хохлов могут быть свои тараканы...
Стаття 69-1. Права свідка
Свідок має право:
1) давати показання рідною мовою або іншою мовою, якою він
вільно володіє, і користуватися допомогою перекладача;
2) заявляти відвід перекладачу;
3) знати у зв'язку з чим і у якій справі він допитується;
4) власноручно викладати свої показання в протоколі допиту;
4-1) на обраного за власним бажанням захисника під час
допиту чи проведення інших слідчий дій за своєю участю відповідно
до цього Кодексу та на іншу правову допомогу в порядку,
встановленому законом, а також відмовитися від запрошеного ним
захисника.
Захисник може запрошуватися свідком, його законним
представником, а також іншими особами на його прохання чи за
згодою;
5) користуватися нотатками і документами при дачі показань у
тих випадках, коли показання стосуються будь-яких розрахунків та
інших даних, які йому важко тримати в пам'яті;
6) відмовитися давати показання щодо себе, членів сім'ї та
близьких родичів, а також у разі, якщо у нього немає можливості
вільно, без неправомірних обмежень, отримати правову допомогу в
обсязі і формах, як він того потребує, в тому числі запросити
захисника;
7) знайомитися з протоколом допиту і клопотати про внесення
до нього змін, доповнень і зауважень, власноручно робити такі
доповнення і зауваження;
8) подавати скарги прокурору на дії дізнавача і слідчого;
9) одержувати відшкодування витрат, пов'язаних з викликом для
дачі показань.
У разі наявності відповідних підстав свідок має право на
забезпечення безпеки шляхом застосування заходів, передбачених
законом і в порядку, передбаченому статтями 52-1 - 52-5 цього
Кодексу.
{ Кодекс доповнено статтею 69-1 згідно із Законом N 1381-XIV
( 1381-14 ) від 13.01.2000; стаття 69-1 із змінами, внесеними
згідно із Законом N 2395-VI ( 2395-17 ) від 01.07.2010 }
Стаття 70. Обов'язки свідка
Особа, викликана органом дізнання, слідчим, прокурором або
судом як свідок, зобов'язана з'явитися в зазначені місце і час і
дати правдиві показання про відомі їй обставини в справі.
Якщо свідок не з'явиться без поважних причин, орган дізнання,
слідчий, прокурор або суд мають право застосувати привід через
органи внутрішніх справ в порядку, передбаченому статтями 135 і
136 цього Кодексу.
У випадку, передбаченому в частині 2 цієї статті, суд вправі
також накласти на свідка грошове стягнення до половини
мінімального розміру заробітної плати. Питання про грошове
стягнення вирішується судом у судовому засіданні при розгляді
справи, по якій свідок викликався. Воно може бути вирішено в
іншому судовому засіданні з викликом цього свідка. Його неявка без
поважних причин не перешкоджає розглядові питання про накладення
грошового стягнення.
( Стаття 70 із змінами, внесеними згідно з Указами ПВР N 6834-X
( 6834-10 ) від 16.04.84, N 8627-X ( 8627-10 ) від 20.03.85,
Законом N 2857-12 від 15.12.92 )
Свідок має право:
2) заявляти відвід перекладачу;
захисника.
згодою;
захисника;
доповнення і зауваження;
дачі показань.
Кодексу.
Стаття 70. Обов'язки свідка
136 цього Кодексу.
грошового стягнення.
Законом N 2857-12 від 15.12.92 )