Образование за рубежом
помогите превести на рум яз пожалуйста! очень надо
Мамочка! Уже шестнадцать лет мы шагаем вместе с тобой по Земле. Как быстро пролетело время, как много мы за эти годы увидели и пережили! В шестнадцать лет чувствуешь себя уже взрослым человеком, личностью. Я стала такой, какая есть, благодаря твоему вниманию. Стала не «маменькой дочкой», а твоим «продолжением». Когда я слышу от кого-то: «Аня вся в мать», я горжусь этим, поверь мне. Ты научила меня любить ближнего, научила трудиться. Своим примером доказала мне, что есть в жизни настоящая дружба, невыдуманная верность, есть заслуженное счастье. Родная моя! Я стольким тебе обязана. Не знаю как, но своим материнским сердцем ты всегда чувствуешь, что мне плохо: меня обидели, не заметили, не поняли. Спасение моё в твоих советах. Пока я была маленькая, я ни во что не вмешивалась, только садилась к окошку и тихонько плакала. А теперь, мамочка, я хочу и могу тебе помочь. Мамочка, спасибо тебе за всё! Дорогая, милая, любимая, самая красивая! Давай никогда не ссориться и не расставаться! Давай будем жить долго и счастливо! И пусть наступят в твоей жизни дни, когда ты будешь учить первым шагам своих внуков. Будь всегда здорова, милая моя мама! Будь счастлива! И просто - будь! Люблю тебя. Твоя Аня .
Mamica.Deja 16 ani mergem impreuna pe pamint.Cit de repede a trecut timpul, cit de multe am vazut si am trait in acesti ai.La 16 ani deja te simti om mare, personalitate.Eu am devenit ceea ce sunt,datorita atentiei tale.Nu am devenit ,,fetita mamei" dar ,,continuarea" ta. Cind aud de la cineva,, Ana e toata in maica-sa" ma mindresc cu asta, crede-ma.Tu m-am invatat sa-mi iubesc aproapele, m-ai invatat sa muncesc.Prin exemplu tau mi-ai demostrat ca in viata este prietenie adevarata, fidelitate, este fericire bine-meritata.
Draga mea! Cu atitea iti sunt datoare. Nu stiu cum, dar cu inima de mama intotdeauna simti ca imi este rau: m-au suparat,nu m-au observat,nu m-au inteles. Salvarea mea e in sfaturile tale.
Pina cind am fost mica, ini nimic nu mam bagat, doar ma asezam linga ferestruica si plingeam.Dar acum mama eu vreu si te pot ajuta.
Mamica,multumesc pentru tot! Scumpa,draga,iubita, cea mai frumoasa!Niciodata sa nu ne certam si sa nu ne despartim.Sa traim mult si fericit. Fie ca in viata ta, sa vina zilele cind vei invata nepotii sa faca primii pasi.Fii mereu sanatoasa, scumpa mea mama. Fii fericita! Si doar-fii!!Te iubesc. Ana
Mami! De şaisprezece ani am fost a ţine pasul cu tine pe Pamant. Cât de repede timp, a plecat de către, cât de mult a lungul anilor, am văzut şi de experimentat! La saisprezece ani, te simţi un adult, persoana. Am inceput-o ca a fost, datorită în atenţia dumneavoastră. A devenit nu fiică de mama "" şi continuarea ta "". Când am auzit de la cineva: "Ania, toate într-o mamă," Eu sunt mândru de asta, crede-mă. Tu ma învăţat să iubim pe aproapele nostru, a învăţat să lucreze. De exemplu lui mi-a arătat că este în viaţă, această prietenie, loialitate Nevydumannye, o bine-meritata fericire. My darling! Sunt atât de mult au obligaţia de a tine. Nu ştiu cum, dar inima mamei va veti simti intotdeauna ca am fost rău: am fost rănit, nu s-au observat, nu a fost înţeleasă. Mântuirea mea este în consiliile dumneavoastră. În timp ce eram mic, nu am amestece în nimic, doar stau lângă fereastră şi de linişte a plâns. Şi acum, mami, vreau sa si va poate ajuta. Mama, vă mulţumesc pentru tot! Draga, draga, iubita, cele mai frumoase! Să nu ne ceartă şi nu plece! Să trăiesc fericiti! Şi să viata ta va veni în zilele în care veţi afla primii paşi de nepoţii lor. Să fie întotdeauna bine, draga mea mamă! Fii fericit! Şi, aşa - să fie! Te iubesc. Your Anya.