Семейное право

нужна помощь! украинских юристов

проблема такая, у моего брата была семья с ребенком, уже развелись.. как положено на алименты жена подала, до этого выплачивал практически в срок их а сейчас сложилась проблема с деньгами, получается раз 2-3 месяца ей пересылает, а она все пишет в исполнительный что он не платит, подскажите, могут ли на него завести уголовное дело за неуплату алиментов и не считается ли с ее стороны действия противозаконными?
Будет пеня. дальше пишу на украинском.
Згідно статті 195 Сімейного кодексу України, який вступив в силу з 1 січня 2004 року, заборгованість по аліментам, присудженим в долі від заробітку (доходу) , визначається державним виконавцем по місцю виконання рішення, виходячи із фактичного заробітку (доходів) , отриманих боржником за час, протягом якого стягнення не проводилися або отримуваного ним на момент визначення заборгованості, визначається в твердій грошовій сумі або в процентному співвідношенні. Якщо боржник в цей час не працював заборгованість визначається виходячи із середньої заробітної плати для даної місцевості. У випадку спору розмір заборгованості визначається судом.
Пеня може нараховуватися тільки на ту суму заборгованості, яка виникла після 1 січня 2004 року, з дати прийняття діючого Сімейного кодексу.
Пеня може нараховуватися на всю суму невиплачених аліментів (заборгованості) за кожен день прострочки її виплати, а її нарахування не обмежуються лише тим місяцем, протягом якого не проводилося стягнення.
У випадку якщо стягнення здійснюється органами виконавчої служби
Статтею 196 СК України передбачено, що при виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов'язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення. Розмір неустойки може бути зменшений судом з урахуванням матеріального та сімейного стану платника аліментів.
Стаття 164. Кримінального кодексу України
Ухилення від сплати аліментів на утримання дітей
1. Злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей (аліментів) , а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні,-
карається виправними роботами на строк до одного року або обмеженням волі на той самий строк.
2. Те саме діяння, вчинене особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, -
карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років.
Не може визнаватися злісним ухилення від сплати аліментів чи злісним ухилення від утримання дітей, яке хоча і тривало значний проміжок часу чи мало систематичний характер, але було вимушеним з боку особи, на яку такий обов'язок покладено законом чи рішенням суду. До таких випадків слід відносити несплату аліментів особою через неможливість знайти роботу, через хворобу, невиділення із сімейного бюджету коштів, необхідних для придбання одя гу неповнолітній дитині чи для лікування непрацездатної дитини у зв'язку з їх відсутністю тощо
Анна Попова
Лучший ответ
если выплачивает всю сумму, но с опозданием, то ничего не будет (квитанции сохранять)