Моя комната небольшая. Но очень удобная. В моей комнате зелёные шторы, на стене большое зеркало и несколько плакатов. Моя собакалюбит спать возле батареи. Чтобы включить свет я пользуюсь выключателем. У меня в комнате есть телевизор. Моя мама
считает это не очень полезым.
Лингвистика
нужен перевод текста на английский язык. тест внутри
My room in not large but very comfortable. There are green blinds, big mirror on the wall and some posters. My dog enjoy sleeping near the radiator. I use switch for turning light on. I have a TV in my room. My mother beleives than it's not so healthy.
My room is very nebolshaya.No udobnaya.V my room green curtains, wall mirror and a few plakatov.Moya sobakalyubit sleep near batarei.Chtoby turn on the light I use vyklyuchatelem.U my room is televizor.Moya mom
believes it is not very useful.
My room small.But very comfortable.There are green window shades in my room, on a wall large mirror and a few placards.My sobakalyubit to sleep near a battery.To include light I use a switch.There is a television set in my room.My mother counts it not very much polezym.
My room small. But very convenient. In my room green curtains, on a wall the big mirror and some posters. My dog likes to sleep near the battery. To turn on the light I use the switch. I in a room have a TV. My mum
Considers it not so very,
believes it is not very useful.
my room is not big but it is very comfortable. there are green blinds in my room. there is a big mirror and there are some posters on the wall/ my dog likes to sleep near the battery. to turn on the light i use the switch. i have got a tv in my room. my mother think that it is unwholesome.