Только желательно без переводчиков...
Меня звать Маша. Моя фамилия Миллер. Мне 13 лет. У меня есть мама, папа и два кота. Ихнее имя Микки и Ричард. Они любят кушать и спать. Я люблю танцевать. Я думаю это круто! А ещё люблю читать книги. Некоторые думают, что это скучно, но если читать можно узнать много полезного и интересного.)
Лингвистика
Переведите на английский язык этот текст
My name is Masha. My last name (surname) is Miller. I'm 13. I have mother, father and two cats. Their names are Micky and Richard. They love to eat and sleep. i love dancing. I think it's cool. I also like to read books. Some think it's boring. But actually when you read you can learn many interesting and useful things.
нет, вот что круто - Ихнее имя Микки и Ричард.
Ну если "ихнее", попробую в стиль:
Me name's Mary, Mary Miller. I'm 13. I've a mom 'n a dad, 'n two pussy cats. I calls 'em Mickey 'n Richard. They loves eatin' 'n sleepin'. Me, I loves to dance. I thinks it's cool. Also I loves readin' books. Some people thinks it's lame but if you reads a lot you can learn some awful useful 'n interestin' stuff...
My name is Maria. My full name is Maria Miller. I'm 13. I've mother and father. And I've 2 kitties. I call them Mikky and Richard. They just eat and sleep. I love to dance. I think it's cool. And I like to book reading. Many people think that's boring, but I think if you reading a lot, you can learn many useful things.
Сеит Кааров
I've - так не сокращается:
Пишется или: I've got или I have
Сеит Кааров
Правильно: if you read a lot (простое время нужно, а не длительное)
Сеит Кааров
useful and interesting
My name is Maria . My name is Miller . I am 13 years old . I have a mom, dad and two cats . Theirs name Mickey and Richard . They love to eat and sleep . I love to dance. I think it's cool! And still I like to read books . Some people think it's boring, but if you read, you can learn a lot of useful and interesting things
Как то так)
Максим Зезетко
Сенькью)))))))
Сеит Кааров
mom - пишется без артикля
Сеит Кааров
Their names are...
Сеит Кааров
Жутко безграмотно.