01. GUNS N' ROSES - "Welcome To The Jungle"

02. AC/DC - "Back In Black"

03. LED ZEPPELIN - "Whole Lotta Love"

04. BLACK SABBATH - "Paranoid"

05. METALLICA - "Enter Sandman"

06. THE WHO - "Won't Get Fooled Again"

07. NIRVANA - "Smells Like Teen Spirit"

08. AEROSMITH - "Walk This Way"

09. VAN HALEN - "Running With The Devil"

10. MOT?RHEAD - "Ace Of Spades"

11. DEEP PURPLE - "Smoke On The Water"

12. JUDAS PRIEST - "Breaking The Law"

13. DEF LEPPARD - "Photograph"

14. IRON MAIDEN - "Run To The Hills"

15. M?TLEY CR?E - "Dr. Feelgood"

16. KISS - "Rock And Roll All Nite"

17. TWISTED SISTER - "I Wanna Rock"

18. SCORPIONS - "Rock You Like A Hurricane"

19. RUSH - "Tom Sawyer"

20. BON JOVI - "You Give Love A Bad Name"

21. LED ZEPPELIN - "Kashmir"

22. THE JIMI HENDRIX EXPERIENCE - "Hey Joe"

23. OZZY OSBOURNE - "Crazy Train"

24. IRON BUTTERFLY - "In-A-Gadda-Da-Vida

25. THE RAMONES - "Blitzkrieg Bop"

26. LYNYRD SKYNYRD - "Freebird"

27. WHITESNAKE - "Still Of The Night"

28. FOO FIGHTERS - "Everlong"

29. JOAN JETT - "Bad Reputation"

30. PEARL JAM - "Evenflow"

31. AC/DC - "Dirty Deeds Done Dirt Cheap"

32. TED NUGENT - "Cat Scratch Fever"

33. GREEN DAY - "Basket Case"

34. HEART - "Barracuda"

35. ALICE COOPER - "School's Out"

36. VAN HALEN - "Hot For Teacher"

37. THE WHO - "My Generation"

38. QUEEN - "Stone Cold Crazy"

39. BOSTON - "More Than A Feeling"

40. POISON - "Talk Dirty To Me"

41. QUIET RIOT - "Cum On Feel The Noise"

42. THE CLASH - "Should I Stay Or Should I Go"

43. DIO - "Holy Diver"

44. CREAM - "Sunshine Of Your Love"

45. FOGHAT - "Slow Ride"

46. ANTHRAX - "Madhouse"

47. KID ROCK - "Bawitdaba"

48. KORN - "Freak On A Leash"

49. IGGY POP AND THE STOOGES - "Search And Destroy"

50. RED HOT CHILI PEPPERS - "Give It Away"

51. MEGADETH - "Peace Sells"

52. THE RUNAWAYS - "Cherry Bomb"

53. STEPPENWOLF - "Born To Be Wild"

54. FAITH NO MORE - "Epic"

55. BLUE? YSTER CULT - "Don't Fear The Reaper"

56. WARRANT - "Cherry Pie"

57. THE KINKS - "You Really Got Me"

58. STONE TEMPLE PILOTS - "Interstate Love Song"

59. BILLY SQUIER - "The Stroke"

60. SKID ROW - "18 And Life"

61. RATT - "Round And Round"

62. DOKKEN - "Breaking The Chains"

63. SURVIVOR - "Eye Of The Tiger"

64. ROLLINS BAND - "Liar"

65. MC5 - "Kick Out The Jams"

66. EUROPE - "The Final Countdown"

67. ZZ TOP - "Tush"

68. WHITE ZOMBIE - "More Human Than Human"

69. LIVING COLOUR - "Cult Of Personality"

70. FOREIGNER - "Hot Blooded"

71. JANE'S ADDICTION - "Mountain Song"

72. PAT BENETAR - "Heartbreaker"

73. THIN LIZZY - "Jailbreak"

74. THE CULT - "Love Removal Machine"

75. WHITE STRIPES - "Seven Nation Army"

76. LITA FORD - "Kiss Me Deadly"

77. SOUNDGARDEN - "Black Hole Sun"

78. BAD COMPANY - "Feel Like Making Love"

79. BILLY IDOL - "Rebel Yell"

80. JOURNEY - "Any Way You Want It"

81. BLACK SABBATH - "Heaven And Hell"

82. RAINBOW - "Since You've Been Gone"

83. EVANESCENCE - "Bring Me To Life"

84. W.A.S.P. - "I Wanna Be Somebody"

85. VELVET REVOLVER - "Slither"

86. MARILYN MANSON - "The Beautiful People"

87. WINGER - "Seventeen"

88. ALICE IN CHAINS - "Would?"

89. ANDREW W.K. - "Party Hard"

90. JETHRO TULL - "Aqualung"

91. SMASHING PUMPKINS - "Bullet With Butterfly Wings"

92. NIGHT RANGER - "Don't Tell Me You Love Me"

93. AUTOGRAPH - "Turn Up The Radio"

94. THE DARKNESS - "I Believe In A Thing Called Love"

95. CREED - "Higher"

96. KANSAS - "Carry On Wayward Son"

97. EDGAR WINTER'S GROUP - "Frankenstein"

98. BUCKCHERRY - "Lit Up"

99. GRAND FUNK RAILROAD - "We're An American Band"

100. SAMMY HAGAR - "I Can't Drive 55”

	Музыка

			самые лучшие песни из альтернативного или тяжёлого рока
RatM - calm like a bomb
Sick of it all - stepdown
Iggi & the stoodges - I wanna be your dog
G.G. Allin - I kill everything i fuck

pleymo - adrenaline