Музыка
Вопрос к любителям музыки! Подскажите мне, олуху!
Есть песня, достаточно старая. Не знаю кто поёт и как называется! Мужской вокал. Слова в припеве следующие; Ит це вандефол, вандефол лайф. Типо того. Напишите название коллектива или исполнителя, ну или название песни.
Песня так и нызывается Wounderful Life, поет группа Black.Могу прислать, если пролезет 6,7 мб.
"It's a Wonderful World",Элвис Пресли, в 1964 году, альбом Viva Las Vegas/RoustaboutСлова Теппера, музыка Беннетта;)Вот она:Young as a circus parade, it's a wonderful worldPretty as pink lemonade, it's a wonderful worldLife is a carnival, live it for all your worthYou are the star of the greatest show on earthThis big wide world is a clown with his nose painted redA rainbow colored balloon's dancing high overheadIt's everyone's oyster, step up get your pearlIt's a wonderful, wonderful, wonderful, wonderful worldThis big wide world is a clown with his nose painted redA rainbow colored balloon's dancing high overheadIt's everyone's oyster, step up get your pearlIt's a wonderful, wonderful, wonderful, wonderful worldIt's a wonderful, wonderful, wonderful, wonderful world
Black - Wonderful lifeWonderful LifeHere I go out to sea again The sunshine fills my hair And dreams hang in the air Gulls in the sky and in my blue eyes You know it feels unfair There's magic everywhere Look at me standing Here on my own again Up straight in the sunshine No need to run and hide It's a wonderful, wonderful life No need to hide and cry It's a wonderful, wonderful life Sun in your eyes The heat is in your hair They seem to hate you Because you're there And I need a friend Oh, I need a friend To make me happy Not stand here on my own Look at me standing Here on my own again Up straight in the sunshine I need a friend Oh, I need friend To make me happy Not so alone Look at me here Here on my own again Up straight in the sunshine
Louis Armstrong - Wonderfull world - 1957
Black. песня "Wonderful life".думаю это оно. у нас на сайте Миг телекома можно кажется скачать...
Это семпл которой Лигалайз стибрил?