La conducibilità termica (o conduttività termica, indicata con λ o k) è il rapporto, in condizioni stazionarie, fra il flusso di calore (cioè la quantità di calore trasferita nell'unità di tempo attraverso l'unità di superficie) e il gradiente di temperatura che provoca il passaggio del calore nel caso della conduzione termica (ovvero quando i contributi al trasferimento di calore per convezione e per irraggiamento termico siano trascurabili).
https://it.wikipedia.org/wiki/Conducibilità_termica
Естественные науки
Теплопровідність тіл Чому теплопровідність у різних тіл різна?
Silentium
Вы переоцениваете способности тс, к сожалению не все украинцы полиглоты. Как впрочем и вы.
Загальний опис
Явище теплопровідності полягає в тому, що кінетична енергія атомів й молекул, яка визначає температуру тіла, передається атомам і молекулам у тих областях тіла, де температура нижча.
Теплопровідність не єдиний шлях, яким тепло передається від тіла з вищою температурою, до тіла з нижчою температурою. Така теплопередача може також відбуватися за рахунок теплового випромінювання і конвекції. Різниця між теплопровідністю й конвекцією в тому, що при конвекції тепло переноситься разом із речовиною, а при теплопровідності переносу речовини немає.
При теплопровідності величина потоку тепла визначається різницею температури між різними областями тіла. Кількісно теплопровідність характеризується коефіцієнтом теплопровідності, який входить в рівняння (закон Фур'є)
— тепловий потік, T — температура, — оператор Гамільтона набла, яким позначається градієнт.
Коефіцієнт теплопровідності вимірюється у Вт/(м·K) або Вт·м−1·K−1.
Механізми теплопровідності
Найбільшу теплопровідність мають речовини, в яких тепло переноситься вільними електронами, що зумовлено їхньою малою масою. Саме тому теплопровідність металів зазвичай висока. В нагрітій області речовини є більше електронів із високою енергією, вони легко мігрують в холодніші області, й втрачають там енергію, розсіюючись на коливаннях кристалічної ґратки. Діелектрики, наприклад, кераміка, мають меншу теплопровідність, що робить їх зручними для виготовлення посуду. В діелектриках, де немає вільних електронів, тепло передається повільнішими коливаннями атомів. Гази, наприклад, повітря, мають малу теплопровідність, зважаючи на невелику густину молекул і доволі нечасті зіткнення між ними. В газах тепло швидше переноситься через конвекцію.
З огляду на це, добрими теплоізолюючими властивостями характеризуються матеріали, в яких багато порожнин, заповнених повітрям: вовна, вата, пінопласт тощо.
Коефіцієнти теплопровідності різних середовищ
МатеріалТеплопровідність
Вт/(м·K)
Графен (4840 ± 440) — (5300 ± 480)
Алмаз1000-2600
Срібло430
Мідь390
Латунь111
Золото320
Алюміній236
Платина70
Кварц8
Скло1
Вода0.6
Вовна0.05
Повітря (300 K, 100 kPa)0.026
Перліт спучений0,08—0,095
Механізми теплопровідності
МатеріалТеплопровідність
Вт/(м·K)
Графен (4840 ± 440) — (5300 ± 480)
Алмаз1000-2600
Срібло430
Мідь390
Латунь111
Золото320
Алюміній236
Платина70
Кварц8
Скло1
Вода0.6
Вовна0.05
Повітря (300 K, 100 kPa)0.026
Перліт спучений0,08—0,095
Это русскоязычный проект, так что пиши ПО-РУССКИ!