Мета. Закріпити та розширити знання
дітей про гроші та рекламу. Формувати
уявлення про те, що гроші заробляють
працею і витрачають на купівлю товару
і оплату послуг. Поглибити і розширити
уявлення дітей про ярмарок: поняття
«товар», «торгівля», про професію про-
давця. Закріпити уявлення про процес
купівлі-лродажу. Викликати інтерес до
національних традицій.
Матеріал. Гаманець, гроші, вітрини
з товаром, запис реклами, глечик
з молоком.
Хід заняття
/ етап — мотивація
Вихователь. Діти, сьогодні у нас дуже
цікаве заняття з ехономіки. Ми з вами вже
багато говорили про гроші та рекламу,
а сьогодні ви дізнаєтесь, як багато можна
зробити, коли є гроші. Ми відвідаємо
ярмарок, де ви побачите багато цікавого
і корисного. (Дістає гаманець).
II етап — пізнавальна діяльність
Вихователь. Що в мене є? Що це?
(Гаманець)
А що в ньому зберігають? (Гроші)
А для чого в гаманці багато кишень?
(Щоб класти паперові гроші та мета-
леві монети)
Скажіть, що в мене за купюра?
(Показуються різні купюри, закріплю-
ються знання про гроші).
А ось у мене в гаманці лежать такі
гроші. (Показати і пояснити дітям, що
в інших країнах інші гроші).
А тепер відкрийте свої гаманці і дістань-
те звідти металеві копійки. Розгляньте їх,
у кожного вони різні. Порахуйте, скільки
у вас копійок? (Діти рахують і озвучу-
ють кількість).
Дидактична вправа «Назви!»
(Закріплення номіналу грошей).
Вихователь. Зараз я увімкну магніто-
фон, а ви послухайте і скажіть, що ви
почули? (Звучить реклама. Роздуми
дітей).
Так, правильно, це реклама. Реклама -
це повідомлення та відомості про товар,
його якість, можливість придбання. Отже, '
у виборі товару нам допомагає що?
(Реклама)
(Звучить пісня «Сюрприз». Вибігає
клоун з кольоровими кульками).
Клоун.
Поспішайте, поспішайте!
На ярмарок завітайте!
Я запрошую всіх вас
Товар придбати у нас!
Вихователь. Ну що, діти, підемо на
ярмарок?
(Пісня «Ярмарок», діти співають та
проходять у другу частину залу, де
оформлено ярмарок. Продавці-діти
запрошують заходити і купувати
товар).
1-й продавць. Заходьте, купуйте!
2-й продавць. Грошей не шкодуйте!
3-й продавць. Товари придбайте.
Всі разом. Копієчки дайте!
Вихователь. Ось, діти, ми прийшли на
ярмарок.
Куди ми прийшли? (На ярмарок)
Подивіться, які гарні вітрини! Скільки
всього багато та різного на них виставлено.
Назвіть, що ви бачите? (Відповіді
дітей).
А хто знає, як це можна назвати одним
словом?
Правильно, товар. Все, що продасться
або купується, є товаром: продукти, одяг,
будинки, іграшки тощо.
вбей в поисковик "pdf в doc онлайн конвертер", никаких установок не нужно, в онлайне можно сделать, ресурсов куча