Домашние задания: Другие предметы
Перевидите пожалуйста текст с русского на белорусский очень надо
Союз Союз - служебная часть речи, которая связывает однородные члены предложения или части в составе сложного предложения и выражает разные отношения между ними. По своим функциям союзы делятся на сочинительные и подчинительные. Сочинительные союзы соединяют однородные члены предложения и равноправные части в составе сложносочиненного предложения. По своим основным значениям сочинительные союзы делятся на соединительные, противительные и разделительные. Подчинительные союзы связывают части в сложном предложении, которое называется сложноподчиненным. В таких предложениях одна часть зависит от другой, а это значит от одной части сложного предложения к другой можно поставить вопрос.
Саюз
Саюз - службовая часьціна мовы, якая звязвае аднастайныя члены прапановы або часткі ў складзе складанага прапановы і выказвае розныя адносіны паміж імі. Па сваіх функцый саюзы дзеляцца на сочинительные і подчинительные.
Сочинительные саюзы злучаюць аднастайныя члены прапановы і раўнапраўныя часткі ў складзе складаназлучанага прапановы. Па сваіх асноўных значэнняў сочинительные саюзы дзеляцца на злучальныя, противительные і раздзяляльныя. Подчинительные саюзы звязваюць часткі ў складаным сказе, якое называецца складаназалежных. У такіх прапановах адна частка залежыць ад іншай, а гэта значыць ад адной частцы складанага прапановы да іншай можна паставіць пытанне. Саюз Саюз - службовая часьціна мовы, якая звязвае аднастайныя члены прапановы або часткі ў складзе складанага прапановы і выказвае розныя адносіны паміж імі. Па сваіх функцый саюзы дзеляцца на сочинительные і подчинительные.
Исправил....
Саюз
Саюз - службовая часьціна мовы, якая звязвае аднастайныя члены прапановы або часткі ў складзе складанага прапановы і выказвае розныя адносіны паміж імі.
Па сваіх функцый саюзы дзеляцца на сочинительные і подчинительные.
Сочинительные саюзы злучаюць аднастайныя члены прапановы і раўнапраўныя часткі ў складзе складаназлучанага прапановы. Па сваіх асноўных значэнняў сочинительные саюзы дзеляцца на злучальныя, противительные і раздзяляльныя.
Подчинительные саюзы звязваюць часткі ў складаным сказе, якое называецца складаназалежных. У такіх прапановах адна частка залежыць ад іншай, а гэта значыць ад адной частцы складанага прапановы да іншай можна паставіць пытанне.