Домашние задания: Другие предметы
Переведите текст с русского на английский пожалуйста, а я выучу его)
В жизни я мало людей могу назвать друзьями. У меня нет друзей, ведь настоящих друзей по факту много быть не может. Мой друзья уже не имеют для меня значения, ведь каждый ушел в свою сферу. Мой друг был частью меня, тот, кто чувствовал меня, понимал с полуслова, это человек, который прошёл проверку временем и не уходил от меня никуда. Раньше с другом я любил поговорить, гулять, готовить, ходить с ночевкой в гости. Но все испарилось! Эти друзья, кому они вобще нужны? Обманут и забудут, если в дружбе нет нужды. Теперь у всех новые ценности. Хоть раньше я любил иметь друзей.
In life few people I can call friends. I have no friends, because real friends in fact many can not be. My friends have no difference to me, because everyone had gone back to his field. My friend was a part of me, the one who felt I understood perfectly, this is a man who has stood the test of time and never left me anywhere. Earlier with a friend I loved to talk, to walk, to cook, to go overnight to visit. But all disappeared! These friends, whom they just do need? Deceived and forget, if in friendship there is no need. Now all new values. Though I used to have friends.
In life, few people I can call friends. I have no friends, because real friends on the fact many can not. My friends do not already have a value for me, because everyone went to his realm. My friend was a part of me, the one who felt I understood at a glance, is a person who has passed the test of time and did not leave me nowhere. Previously, another I loved to talk, walk, cook, walk with an overnight visit. But all vanished! These friends who just do they need? Cheated and forgotten, if there is no need of friendship. Now all the new values. Although I used to love to have friends.
Оксана Шушпанова
Гугл переводчик не правильный чет)
Евгений Кузнецов
Хех..)