Домашние задания: Другие предметы
переведите вот этот текст пожалуйста только не переводчиком а сами.
Мой лучший друг Никита! Ему четырнадцать лет. Он очень веселый и добрый. Мы дружим с ним с первого класса. Он часто ходит ко мне в гости. Мы всегда помогаем друг другу. В школе мы всегда сидим за одной партой.
My best fiend is Nikita. He is very funny (cheerful) and kind. He has been my freind since the first grade. He often visits me. We always help each other. In school we always sit at one desk
My best friend Nikita! To it fourteen years. It very cheerful and kind. We are friends of it from the first class. It often goes to me on a visit. We always help each other. At school we always share the same desk.
My best friend Nikita! He is fourteen. He is very merry and kind. Hi is my friend since first-class. He is often goes to me as guest. We are always help to each other. We always sit with him on the one school desk.
My best friend Никита! To it(him) fourteen years. It(he) very cheerful and kind. We are friends of it(him) from the first class. It(he) frequently goes to me in the visitors. We always help each other. At school we always sit at one desk .
My best friend Никита! To it fourteen years. It very cheerful and kind. We are friends of it from the first class. It frequently goes to me in the visitors. We always help each other. At school we always sit at one part.