Философия
Who wants to live forever
Тут бы эту дотянуть.. хоть бы до пенсии...
If you ask me about eternal life, I can tell you the following: only not here in this world. There's so much grief and criminals, coup d'etat and other revolutions, financial crises and civil wars bringing death and pain to your soul. I'd like to keep living somewhere else travelling through Universe feeling free and happy.
I do.
i only want to live my life
Прелесть жизни именно в её ограниченности. Представьте, что такое жить вечно. Это же нестерпимая мука! День ото дня. Умрут люди, которых ты любил, умрут твои друзья, жена, дети, внуки, а ты будешь жить. Как после этого радоваться, любить? Это же ужасно осознавать, что ты не можешь умереть, когда тебе это надо. Нет худшего проклятия, чем вечная жизнь!
Людмила Мокшанова
Соласен, но любопытство тянет - а что же будет дальше
Здравствуйте! Меня зовут Мира. Я 24. Я наполовину русский, наполовину украинский. Я люблю жизнь и все это может предложить. Я был в Бостоне в течение 8 лет, и я дорожу сумма удивительный опыт, который я провел с прекрасным, прекрасные люди. Я не верю в слово "невозможно". А самый большой моменты моего личного роста произошло потому, что из двух вещей: опасности и потерять. Я всегда знаю, чего я хочу. Я конфузить свободу быть разными, и меняется, но в какой-то момент я понимаю, что ключом к успеху может быть найдено в последовательности. Я могу делать agilest сталкиваемся постоянно. Я не стыдно за мою глупость, поскольку она развлекает окружающих меня. Я много говорим. Я дикой стороне, если вам посчастливится увидеть ...ха-ха ...Я исходящих личности. Я хотел идти на риск. питаются внимания. нет самоконтроль. рода сердцем. самоуправления уверены. громко и бурный. легко ладить, и говорить. Я "каждое дело в персиковый отношения. Я люблю говорить и петь, даже если мой голос не так хорошо, LOL. Я люблю музыку. Я легко отвлекается. Я большой фантазией. мятежный когда удерживается или ограничено. Я живу на "нет более никаких выгод" уход. всегда подозреваемого. игривая. таинственная. "очаровательной" для всех. упрямая. Любопытно. независимыми.
Владимир Потеряшный
Моя-твоя не понимай )))
for what?)
I don't. it's very difficult to see how your parents, children, friends, they die.
you
And we can have forever... And we can love forever... Foooreeever....
There's no time for us,
There's no place for us,
What is this thing that builds our dreams, yet slips away from us.
Who wants to live forever,
Who wants to live forever....
There's no chance for us,
It's all decided for us,
This world has only one sweet moment set aside for us.
Who wants to live forever,
Who dares to love forever,
When love must die.
But touch my tears with your lips,
Touch my world with your fingertips,
And we can have forever,
And we can love forever,
Forever is our today,
Who wants to live forever,
Forever is our today,
Who waits forever anyway?
There's no place for us,
Who wants to live forever,
Who wants to live forever....
There's no chance for us,
It's all decided for us,
Who wants to live forever,
Who dares to love forever,
When love must die.
But touch my tears with your lips,
Touch my world with your fingertips,
And we can have forever,
And we can love forever,
Forever is our today,
Who wants to live forever,
Forever is our today,
Who waits forever anyway?
Лёха Данилов
Did you try to write your own lyrics in English?
Not everybody, but many wats to live forever. But what for??? Some of them want to be young very much, and do plastic operation, some of them create secter of yougness, but for what. Not We decide when to die!!!!
And want to live forever, live this life first, and try to live good here, if you want to live longer!!!!