Обработка и печать фото
Нодальная точка фотоаппарата
Таке питання, маю фотоапарат Canon PowerShot SX20 IS,цікаво чи нодальна точка на ньому зележить від "висунотості обєктив"?
Лена, в твоём аппарате установлен зум-объектив 5 - 100mm.
Умные - и к тому же опытные! - люди утверждаю, что в зум-объективах для каждого фокусного расстояния (ФР) нодальная точка будет различная. Это и понятно. потому что в каждой точке - своя опическая схема.
Поэтому ответ на твой вопрос - да, зависит. При изменении "висуности" объектива меняется ФР, а с ним - и положение нодальной точки.
См. http://www.panoramic360.net/параллакс-нодальная-точка-объектива/
...nodal point of the lenses with a variable focal distance depends on the focal length
Не залежить
Як знайти нодальную точку об'єктива. Як я сам її шукав
Нодальная точка ...У об'єктива - це те ж саме, що точка Джі у людини, знайшов її - і воздасться тобі, ні - будеш «трахатись» з оптикою без жодного задоволення. Якщо ви шукайте нодальную точку, то вам на 100% відомо для чого ви це робите, тому довгий екскурс в оптичну фізику вам ні до чого.
В інтернеті для визначення нодальной точки радять використовувати програвач для грамплатівок або, на крайній випадок, патефон, але де ж їх взяти в наш час? А тарілку з мікрохвильовки незручно обертати навколо центру (втім, я не пробував, мені так здається).
Я хоч і фізик в минулому, але оптику особливо не любив (фізики у нас було багато і різної). Але, напевно, якось, все ж, допомогло. Зробив так:
розстелив газету
Поклав на неї фотоапарат
У правому краю кадру поставив два сірники, щоб вони перекривали один одного
Відзначив ці точки на газеті маркером
Також зробив в лівому краю кадру
Поєднав точки лініями, які зійшлися під об'єктивом (хто б сумнівався ;-))
Це і є оптична точка Джі вашого об'єктива
розстелив газету
Поклав на неї фотоапарат
Відзначив ці точки на газеті маркером
Також зробив в лівому краю кадру
В районе передней линзы твоя нодальная точка "зележить".