ВУЗы и колледжи

Охарактеризуйте хімічне відношення кальцію, цинку, міді і свинцю до води і розчину лугу

. Приведіть рівняння відповідних реакцій . Чи припустимо застосування свинцю для виготовлення водопровідних труб ?
Кальций реагирует с водой. Ca+H2O → CaO +H2↑
Цинк не реагирует с водой. Оцинковка железных труб предохраняет их от коррозии
Цинк реагирует со щелочами.

Медь и свинец с водой не реагируют.
Но медь окисляется во влажном воздухе Cu+H2O+CO2+O2 → Cu2CO3(OH)2

Свинец НЕДОПУСТИМО использовать для труб из-за его сильных ядовитых свойств. Его использовали в акведуках древнего Рима, что отрицательно сказывалось на здоровье горожан.
Родион Карачун
Лучший ответ
Паша Артамонов Луг по-украински - щёлочь.
Санітарні норми питної води були розроблені при давнішніх часах СРСР. Останній раз переглядалися у 50-х роках.
Санітарними нормами для транспортування питної води в населенних пуктах передбачені металеві сталеаі, або чавунні рури без покриття. Це зроблено за для того, що нормами питної води допускається деякі розчини лугів та кислот. Цинковані рури на водопроводах питної води, час від часу, хлоруються, а хлор такий газ, що розчиняє дуже багато чого, що накоплюється на стінках водопровідних рур, з'єднуучись в луги, яки просто з'їдають цинк і створюють небезпечні сполуки для організму людини.
Свинець в якості матерілу для водопроводів питної води викристовувкти КАТЕГОРИЧНО заборонено. Так само як і мідь.
Сучасні водопроводи виконуютьсяз полипрепиленовихматералів. Хоча стандарти на них ще не розроблені, а лище є зміни в ДБН (діючих будівельних нормах). При будівництві житлових, адміністративних будівель будівельна органинізація забов'язана підтвердити безпечність пласткових рур для питного трубопроводу у інституті стандартизації. Але хто зараз не це звертає увагу!