Ирина Гамзаева

переведите пожалуйста....

with an even number of fingers, which includes, among others, deer, deer, deer and reindeer, but also lesser-known species called exercises poudous.

Resources deer in wood, bones, organs provide an old man head. There are some exceptions:
In the reindeer, both sexes have horns;
wood species available (Hydropotes unarmed) or state (Mazama and Pudu genres).
In the forest, a trophy deer (the term used for the decoration of hunting live animals in the sense that trophy hunting the most famous). They molt every year, and income change (dropped dead wood) is called the "change" 1.
Deer are the last great wild ruminants in temperate climates. Worldwide, there are 44 species belonging to 17 genera.

Ф.камень

На Главной странице Mail.ru есть поисковик

Набери «каталог сайтов mail.ru»

В каталоге ищи Регионы.

В Регионах находишь Полный географический рубрикатор.

В последнем заходишь в Азию, Европу, Америку.

Из списка стран выбираешь книть.

В стране найди «русско язычные сайты» .

Спроси ТАМ

Денис Махмутов

для незнающих язык- Google-переводчик в помощь. Суть понять можно.