Алексей Буньков

Нужен текст про ассоциации и впечатления о стране великобритании!? ? Минимум 12 предложений (

Светик Егорова

Great Britain is a wonderful, well known country in all the world. Thousands of people dream to visit this place, to know its interesting traditions and to taste english tea. Gb is situated on an island, thats why there is a rainy weather all the time. This country reminds me of big ben, red buses, small and pretty streets out of the city. Even if it's a european country, english people keep their traditions and culture. That's why Great Britain has a special, magic atmosphere.