An
Anton

как настроить пульт Chunghop RM-88E для работы с TV Sony если кода в инструкции нет?? ? и как вводить код???

Алина Утрисова

The set is selling at around SGD$7-12 in Singapore and is probably one of the best selling low end universal remotes here. A cheap and reliable remote control that uses two AA size battery. It supports most of the TV and DVD brands here. It also works on Plasma and LCD TV esp with the directional buttons and the Menu and OK button. To program the TV code for example, press the SET (top left) and the TV (green) button simultaneously, the red LED will lit, key in the right code and the LED will go off
переводить ?